Design trends, Kursy, moda, oszczędność, pasje, Porady, rozwój, szycie, Trendy, Uncategorized

Jak szybko nauczyć się szyć?

O tym, jak szybko nauczyć się szyć.

 

Prowadzę kursy szycia od ponad 10lat. Zawsze moim celem była efektywna i szybka nauka szycia.

Staram się, aby każdy kto ukończył którykolwiek z moich kursów, wiedział -jak szybko można nauczyć się szyć 😉

Mam okazję obserwować swoje kursantki przy maszynie -piszę kursantki, bo jednak w przeważającej większości

są to kobiety.

Widzę z jaką niepewnością po raz pierwszy uruchamiają maszynę.

Z jakim podekscytowaniem wykonują kolejne kroki podczas szycia.

I wreszcie jak prawie że, ze łzami w oczach oglądają i przymierzają już uszytą, gotową rzecz.

Często same niedowierzają że to one ją uszyły.

Na koniec słyszę od nich zdania typu:

„nie sądziłam, że w ogóle dam rade na kursie”

albo

„myślałam, że to będzie trudniejsze”

„i co, mogę sobie teraz więcej takich bluz uszyć??”.

Tak! Tak po prostu.

To jak skorzystanie z instrukcji obsługi jakiegoś urządzenia, bez tych wszystkich zbędnych informacji. My kobietki, zazwyczaj, kiedy do domu wjedzie nowa pralka czy zmywarka, instrukcję obsługi rzucamy w kąt. No przecież wszystko intuicyjnie „damy radę” zrobić. Wiem, bo sama tak robię 😛 Może się jednak okazać, że do pewnych rzeczy doszłybyśmy dużo szybciej… nie nadwyrężając przy tym swoich nerwów, gdybyśmy wcześniej przeczytały instrukcję.

Moje kursy szycia, traktuję właśnie jako gotową instrukcję obsługi (absolutnie nie, jako instrukcję obsługi maszyny!) -dokładniej instrukcję zdobycia nowych umiejętności od A do Z.

No więc: Jak szybko szybko nauczyć się szyć??

Wiele razy przeczytałam komentarze na moim facebooku, typu: „nie da się w tak krótkim czasie nauczyć tego, czy tamtego” albo „ja jestem krawcową od 30 lat i nadal muszę się wiele nauczyć”, itp. itd.. Do dzisiaj nie wiem co miały na celu, osoby piszące te komentarze. Do głowy przychodzi mi jedynie, że chciały zniechęcić innych. Wiadomo, że to, jak szybko nauczysz się szycia, zależy od tego, ile czasu poświęcić na naukę.  W moim kursie Szycie Dla Zielonych materiał w nim zawarty jesteś w stanie opanować w 21 dni. Po ukończeniu kursu będziesz potrafiła:

 • Obsłużyć maszynę do szycia, czyli w pełni przygotować ją do szycia.
 • Spośród wieeeeeeelu akcesoriów krawieckich, rozpoznasz te, których naprawdę potrzebujesz
 • Nauczysz się ściągać swoją miarę, jak również miarę klientki.

Oprócz tego uszyjesz:

 • gumkę do włosów, albo… kilkanaście gumek do włosów – te będą miały największe wzięcie, jak ktoś odwiedzi Twój szyciowy kącik. Byle by ten ktoś nie przychodził później codziennie, bo 21 dni to będzie za mało na kilkadziesiąt gumek do włosów 😀
 • kosmetyczkę, zapinaną na zamek -dzięki wszywaniu zamka do kosmetyczki, wielu oswaja się z tematem „zamków” i już tak bardzo ich nie przeraża 😛
 • poszewki na poduchy – za każdym razem jak widzę ceny poszewek, klepię się po ramieniu, że dla mnie to 10 min roboty i kasa zostaje w kieszeni.
 • t-shirt -wreszcie taki, którego szwy po pierwszym praniu, nie powędrują gdzieś w połowę brzucha.
 • kilka toreb na zakupy albo na wszystko inne.
 •  poduchy w różnych kształtach
 • bluzę
 • spódnicę ołówkową
 • spodnie dresowe

Dodatkowo bez problemu skrócisz jeansy i zwykłe spodnie.

 

Przyznaj, że zakres wiedzy do opanowania jest szeroki, a Ty z moją pomocą opanujesz go w 21 dni!

Nie marnuję czasu moich kursantów. W kursie jest TYLKO to, co będzie potrzebne i co da natychmiastowy efekt, w postaci uszytych, gotowych rzeczy.  Z całą pewnością, po moim kursie, będziesz mogła powiedzieć: Potrafię szyć na maszynie! …ucierając przy tym nosa wszystkim doświadczonym krawcowym, po wieloletnich szkołach krawieckich, twierdzących że nie da nauczyć się szycia, w tak krótkim czasie. Od Ciebie będzie zależało, czy będziesz chciała poszerzać swoją wiedzę i szyć coraz trudniejsze modele.  Przy każdej pierwszej odszywanej rzeczy, napotkasz problemy, wątpliwości, czy też będziesz musiała spędzić trochę czasu na pruciu. To normlane. Uwierz mi, można mieć 30 lat doświadczenia przy maszynie i nadal napotykać trudności. To się nazywa DOŚWIADCZENIE, a nie sama umiejętność szycia. Po doświadczeniu jakiegoś zdarzenia, jesteś już bardziej przygotowana i bogatsza o wiedzę przy szyciu kolejnej. Dbając od samego początku o estetykę wykonania, śmiało możesz ruszyć ze sprzedażą swoich unikatowych rzeczy.

Żeby poznać moją dłuższą ofertę współpracy, koniecznie zapisz się na darmowy webinar, gdzie złożę Ci niepowtarzalną ofertę zaawansowanego kursu szycia – również dla osób początkujących rzecz jasna.

PS. Jeśli ominął Cię wcześniejszy wpis o postanowieniach noworocznych i o tym, czy w ogóle mają one sens, to koniecznie nadrób zaległości. Liczę na to, że Cię pozytywnie zaskoczę 😉

Pozdrawiam, Magdalena Bazan <3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *